MENU

Dış çekim mi? Tüm gün çekim mi?

Çiftler düğün fotoğrafı konusunda sıklıkla kafa karışıklığı yaşamaktadır. Bize gelen çiftlere genellikle nasıl bir fotoğraf istediklerini ilk etapta sorar, daha sonra da bu konuda onlara öneriler sunmaya başlarız. Beraberce yürüttüğümüz bu süreç sonrasında ortak bir noktada buluşarak, güzel çekimler yapıp harika bir albüm oluştururuz. Çiftlerimiz hem fotoğraf hem de video çekimleri için bize sürekli olarak danışırlar, biz de ne tür bir çekimin onlar için iyi olacağına dair uzun ve açıklayıcı konuşmalar yaparız. Bu sayede doğru hizmeti almak için de doğru bir biçimde yönlendirilmiş olurlar.

Peki nedir düğün fotoğrafçılığı? ve izmir düğün fotoğrafçısı kimdir ? Bu işin hassas noktaları nelerdir? Öncelikle kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermek amacıyla bu temel noktadan başlayalım. Bizler fotoğraf sanatçısı olarak çiftlerin yaşadığı o güzel ve duygusal anları düğün atmosferi altında en iyi şekilde fotoğraflamaya çalışırız. Tabi tüm bunları estetik kaygılar güderek yapmaktayız. Çiftlerimizin en sık sorduğu sorulardan birisi olan “Dış çekim mi yoksa tüm gün çekim mi” konusuna açıklık getirmek isteriz. Genellikle tüm gün çekimden bahsettiğimiz zaman, çiftlerimiz tüm gün çeşitli pozlar vererek fotoğraf çekilecekleri düşüncesine sahipler. Halbuki bu iş bu şekilde yürümüyor. Tüm gün çekimlerde çiftlerimiz sanki fotoğraf sanatçısı orada yokmuş gibi doğal bir biçimde davranışlar sergilerken, bizler de fotoğraflarını çekmeye gayret ediyoruz. Bu da tabi ki fotoğrafların kalitesini ciddi anlamda yükseltiyor. Çünkü her zaman için doğallık, güzelliğin birinci adımı oluyor. Bize göre düğün gününün en kıymetli anları gelin ve damadın hazırlanış sürecinin telaşesidir. Bu sırada gözden kaçan birçok an ve görüntü ileriki zamanlarda çok kıymetli ve sevimli anılarak olarak fotoğraf sanatı ile belgelenebiliyor. Örneğin gelin hazırlanırken onu bir köşeden izleyen annesi, gelinin evden çıkış anı, damadın gözlerinden okunan heyecan, babanın ve diğer akrabaların gülüşmesi; ileride harika anılar olarak hafızalarda kalıyor. Bunlar ciddi anlamda bizim işin eşsiz, eğlenceli, duygusal ve bir o kadar doğal anlar. Bu anları fotoğraflamak da sıradan bir poz vermekten daha sanatsal ve estetik.

izmir düğün fotoğrafçısı
izmir düğün fotoğrafçısı

DETAYLAR HER ŞEYİ YANSITIR

Bizler Butikwed olarak aynı zamanda düğüne hazırlık sürecinde detayları da fotoğraflama bayılıyoruz. Örneğin büyük bir mutluluk, heyecan ve özenle seçilmiş gelinli, damadın kol düğmeleri, gelin buketi, düğün mekanının dekoratif ayrıntıları, yüzükler, davetiyeler gibi noktalar da fotoğraflanmalı. Tüm bu ayrıntılar sayesinde düğünden yıllar sonra bile o anı tam anlamıyla yaşamak mümkün oluyor. Tüm bu doğal anlar, zorla poz verilerek çekilen fotoğraflardan çok daha anlamlı. Çünkü hepsi o an gerçek hislerle yaşanıyor ve insanlara mutluluk veriyor.

Biliyorsunuz düğün hazırlamak oldukça pahalı ve uğraş isteyen bir olay. Bu nedenle de bu andan geriye anı olarak kalan fotoğrafların güzel ve kaliteli olması şart. Kısacası bize “tüm gün çekim sizce en iyisi mi?” diye soranlara cevabımız hep “EVET” olacak. Çünkü bu sadece düğünü ya da o an fotoğraf makinası karşısında zorla verilen pozları içermiyor. Tüm gün çekimler; düğünün en kıymetli ve doğal anlarının kayıt altına alınmasını sağlıyor. Düğün telaşında fark edilmeyen tatlı detaylar bu fotoğraflarla açığa çıkıyor. Yani biz Butikwed olarak tüm bu güzel anılarınızı ileride çocuklarınız hatta torunlarınızla beraber bakabileceğiniz harika “anı”lara çeviriyoruz. Müşterilerimiz dış çekim mi yoksa tüm gün çekim mi diye sordukları zaman tam olarak bu nedenle “tüm gün çekim” önerisini sunuyoruz.

Eğer sizler de hayatınızın en önemli anlarını kayıt altına almak ve bu sırada doğallıktan ödün vermek istemiyorsanız ister video isterseniz fotoğraf olsun kesinlikle tüm gün çekimi seçin.

Comments
Add Your Comment

CLOSE