MENU

Save The Date Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Save the date izmir, sevdiklerinize nikah tarihinin sosyal medyadan duyurulmasını konu edinen yenilikçi bir paylaşım şeklidir. Evliliğe hazırlanan çiftlerin, düğün ve nikah tarihlerini aldıktan sonra davetiyelerinin birer fotoğrafını sosyal medyada paylaşmaları yerine hayatlarını birleştirmeyi planladıkları tarih için fotoğrafçılarıyla anlaşarak, bu özel günün tarihini sosyal medyadan paylaşabilecekleri özel fotoğraflarla duyurmaları trendidir.

Pek yaygın olmasa da yalnızca fotoğraflar değil düğün tarihinizi konu alan kısa bir video hikaye ile de tarihinizin duyurusunu yapabilmeniz mümkün. Özellikle instagram paylaşımları için popülerliği her geçen gün artan motion grafikler ilgi çekici.

Save the date, İngilizce kelime anlamı olarak ‘tarihi kaydet’ anlamına geliyor. Tarihi öne çıkaran, çiftlerin tarzına özel hazırlanan fotoğraflar, mutlu günlerini sosyal medyada çok daha özel bir çalışma ile duyurmalarını hedefliyor.

Save The Date Ne Sağlar?

Öncelikle, sevinçler paylaşıldıkça artar. Çiftlerin hayatlarını birleştirdikleri, evliliğe adım attıkları bu günü, tüm sevdikleriyle bir arada kutlamalarını istemeleri oldukça doğal. Düğün tarihinin herkes tarafından hatırlanabilecek bir paylaşımla duyurulması, bir anlamda zaman planlaması için de oldukça önemli. Evlilik tarihinin unutulmayacak bir paylaşımla duyurulmuş olması, davetlilerinizin bu anı kaçırmamaları için tarihi not etmelerine kolaylık sağlıyor.

Save The Date Çekimi Ne Zaman Yapılmalı?

Düğün tarihinizi özellikle sosyal medyada davetiyenin fotoğraflarıyla paylaşmak yerine, tarihin akılda kalmasını kolaylaştıracak farklı konseptlerde hazırlanmış izmir save the date fotoğraflarıyla paylaşmak çok daha anlamlı olabiliyor. Düğün tarihinden yaklaşık olarak 3 ay önce gerçekleşen bu çekimler, düğün için hazırlıkların başladığı, yorucu günlerin hemen öncesinde çiftlere moral ve motivasyon da kazandırıyor.

Save The Date Çekimleri Nasıl Yapılıyor?

Çiftlerin düğün tarihini kararlaştırdıktan hemen sonra bir fotoğrafçıyla anlaşarak, bu çekimlerin yapılması gerekiyor. Butikwed, birbirinden ilginç ve tarzınızı yansıtacak en yenilikçi fikirleri mutlu çiftlerimize farklı alternatiflerle sunuyor. Ancak elbette aklınızdan geçen farklı bir konsept ya da fikir varsa, uzman ekibimiz, tercihlerinizi ve fikirlerinizi önemsiyor, tüm çekimlerin beklentilerinizin çok daha üzerinde bir projeye dönüşmesini sağlıyor.

Çekimlerin konsepti hazırlanırken mekanın seçimi kadar, çiftlerin kostümleri de büyük bir öneme sahip. Konsepte uygun kıyafetlerin seçiminde ve kararlaştırılmasında da yine Butikwed yanınızda.

Comments
Add Your Comment

CLOSE